سرم کلاژن چیست؟ آیا این ارزش سرریز است؟شما یک رک اختصاصی را فقط برای سرم های کلاژن در فروشگاه محلی خود پیدا می کنید. آیا باید بطری را به چنگ بیاورید یا این وعده های دروغین است؟ شما سزاوار حقیقت هستید.

اگر سرم های کلاژن می تواند به شما کمک کند زمان پوست را برگردانید ، به خواندن ادامه دهید.

مرتبط: 11 ماده غذایی تقویت کننده کلاژن برای پوستی به ظاهر جوان

سرم های کلاژن | آنچه زیبایی گورها باید بدانند و شما باید بشنوید

سرم کلاژن چیست؟

چوب برف سرد کثیف | سرم کلاژن قبل و بعد

ابتدا بیایید در مورد کلاژن و دلیل نیاز شما صحبت کنیم.

کلاژن پروتئینی است که به پوست ما قابلیت ارتجاعی می دهد. خاصیت ارتجاعی پوست همان چیزی است که به ما پوست جوان ، چاق و پرپشت می دهد. به این فکر کنید که چسبی که پوست را بهم می چسباند.

با افزایش سن ، پوست ما قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و مناطق خاصی شروع به آویزان شدن می کنند و علائم پیری را نشان می دهند. سلام ، پای کلاغ! این به این دلیل است که ما به مرور زمان کلاژن کمتری تولید می کنیم. و با کاهش کلاژن در پوست ، از چین و چروک پوست شروع می شود.

سرم های کلاژن پوست را تحریک می کنند تا کلاژن بیشتری تولید کند. بنابراین ، نه سرم های کلاژن ممکن است در واقع حاوی کلاژن نباشند ، اما تولید کلاژن را تشویق می کنند. یا ممکن است حاوی برخی از مواد اصلی باشد که بدن شما برای ساخت کلاژن استفاده می کند.

چه موادی را باید جستجو کنم؟

بطری اسانس روی بشقاب چوبی نزدیک گلبرگهای گل رز قرار داده شده است | سرم کلاژن آلی

مواد زیر می توانند به افزایش تولید کلاژن کمک کنند. و یکی از آنها به خوبی با سرم کلاژن شما کار خواهد کرد تا پوست شما یک بازسازی اساسی کند.

 1. رتینول. این یکی از موادی است که به طور گسترده مورد مطالعه (و اثبات شده) برای کمک به ضد پیری است. رتینول می تواند گردش سلول را افزایش دهد ، پوست صاف و رنگ پوست روشن شود. و کلاژن ممکن است آن درخشش جوانی و چاق را به شما بدهد!
 2. ویتامین سی. این ویتامین همچنین به تقویت کلاژن کمک می کند و دارای خواص محافظتی است. از آنجا که بدن شما نمی تواند ویتامین C تولید کند ، بهتر است آن را از طریق مراقبت از پوست یا یک رژیم غذایی سالم دریافت کنید!
 3. لایه بردارهای شیمیایی. اینها به صورت AHA (اسیدهای هیدروکسی آلفا) یا BHA (اسیدهای هیدروکسی بتا) وجود دارد. آنها ملایم تر از بدن شما هستند. و هنگامی که با کلاژن جفت شود می تواند پوست جوانتری را نشان دهد.
 4. سرامیدها. اگر کلاژن عناصر سازنده پوست شما باشد ، سرامیدها ملات شما خواهند بود. سرامیدها یک لایه محافظ تشکیل می دهند که از پوست شما محافظت می کند. در مراقبت از پوست ، آنها می توانند به تقویت موانع پوستی شما کمک کنند و در قفل شدن رطوبت موثرتر باشند.
 5. پپتیدها. اینها اسیدهای آمینه هستند و مانند کلاژن سازنده پروتئین هستند. این می تواند مانع پوستی قوی تری برای شما ایجاد کند و ممکن است به تقویت تولید کلاژن کمک کند.
 6. آنتی اکسیدان ها. ممکن است تولید کلاژن را تقویت نکنند ، اما اثرات دوستدار پوست دیگری دارند که می تواند به شما کمک کند تا پوست خود را دو برابر سخت تر کنید. ترکیبی پویا با سرم کلاژن شما! آنتی اکسیدان ها ممکن است با رادیکال های آزاد و آسیب های محیطی مقابله کنند ، در حالی که کلاژن برای بازگرداندن پوست به پوست کار می کند.

همچنین با کلاژن هیدرولیز شده مواجه می شوید که کلاژن تجزیه شده است. وقتی به صورت موضعی استفاده می شود به راحتی جذب پوست می شود. این ماده می تواند به همان اندازه موادی که تولید کلاژن را تقویت می کنند ، موثر باشد.

مرتبط: 10 نکته تست شده برای 10 سال از بین بردن پوست | چگونه در 40 سالگی جوان تر به نظر برسیم

چگونه از آن استفاده کنم؟

شخصی که بطری پلاستیکی سفید در دست دارد | سرم کلاژن قبل و بعد

مواد تشکیل دهنده سرم کلاژن را در نظر بگیرید. موادی مانند رتینول و ویتامین C ممکن است پوست شما را حساس کرده و محرک بالقوه باشند. بنابراین در این حالت فقط شب ها از سرم خود استفاده کنید.

از آنجا که لایه بردارهای شیمیایی ممکن است پوست شما را نیز تحریک کند – به خصوص اگر پوست حساسی دارید – از این شب ها نیز استفاده کنید

سایر ترکیبات معروف مراقبت از پوست تحریک کننده نیستند. این شامل سرامیدها ، پپتیدهای اسید آمینه / پپتیدهای کلاژن و آنتی اکسیدان ها است.

بسته به دستورالعمل های موجود در بسته بندی ، ممکن است مجبور شوید پوست خود را به این مواد آغشته کنید. این می تواند به معنای استفاده هر روز در بطری اول باشد.

همچنین توجه داشته باشید که موادی وجود دارد که ممکن است به خوبی با هم کار نکنند. به عنوان مثال ، در مورد نیاسینامید و ویتامین C بحث و جدال زیادی وجود دارد. این در واقع ارتباط زیادی با سطح pH شما دارد و اگر آنها را به اشتباه مخلوط کنید ، می توانند یکدیگر را لغو کنند.

لایه بندی آن داستان دیگری است. اگر سرم کلاژن شما مبتنی بر آب باشد ، ممکن است درست بعد از تونر قبل از کرم ها برود. محصولات مبتنی بر کرم معمولاً آخرین مرحله شماست.

اگر از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید (و امیدوارم که استفاده کنید) ، ضد آفتاب بیش از همه موارد است.

و مگر اینکه سرم کلاژن شما به صورت مرطوب کننده در بیاید ، ممکن است هنوز به استفاده از مرطوب کننده نیاز داشته باشید.

واقعیت مراقبت از پوست: مرطوب کننده ها در واقع پوست شما را مرطوب نمی کنند بلکه رطوبت را قفل می کنند. شما هنوز هم در رژیم مراقبت از پوست خود به هیدراتاسیون نیاز خواهید داشت.

چه زمانی باید شروع به استفاده از سرم های کلاژن کنم؟

عکس انعکاس لبخند زن | سرم کلاژن آلی

بهترین زمان مطلق برای شروع استفاده از سرم های کلاژن وجود ندارد. اما از آنجایی که به مرور زمان کلاژن کمتری تولید می کنید ، بهتر است این کار را اکنون انجام دهید!

کیفیت کلاژن تولیدی بدن نیز ممکن است با افزایش سن کاهش یابد ، بنابراین شروع زود هنگام ممکن است کمک کند.

به خاطر داشته باشید اگرچه سرم کلاژن ممکن است به بهبود ظاهر پوست کمک کند ، اما اکسیری نیست که چین و چروک های شما را پاک کند. همانطور که گفته شد ، شروع زود هنگام ممکن است باعث خنثی شدن چین و چروک شود و از همان ابتدا مانع ایجاد آن شود.

سرم های کلاژن در مقابل کلاژن قابل نوشیدن

زن خندان قومی در حال پاک کردن صورت با پد پنبه ای | کلاژن قبل و بعد

در واقع موضوع کاملاً بحث برانگیزی است. اما در اینجا همه آنچه باید بدانید وجود دارد.

در واقع شواهد کافی مبنی بر زنده ماندن کلاژن موجود در معده شما وجود ندارد. از طرف دیگر ، مطالعاتی که نشان می دهد کلاژن در مراقبت از پوست وجود دارد می تواند در مراقبت از پوست موثر باشد.

نتیجه – بیایید فعلاً به این علم بچسبیم و به مواد تایید شده و تایید شده FDA پایبند باشیم. سرم های کلاژن راهی برای پیش بردن هستند و پوست زنده من می تواند این را تأیید کند.

حکم

سرم های کلاژن یکی از موارد مراقبت از پوست است که باید مورد توجه قرار گیرد. آنها می توانند با رتینول برای یک زوج قدرت ضد پیری کار کنند. یا یکی از آنتی اکسیدان ها را برای کل سیستم پشتیبانی پوست پیدا کنید.

مراقبت از پوست ابزاری مفید است ، اما رژیم غذایی و خورشید نیز در پیری پیشرفته پوست نقش مهمی دارند. یک رژیم غذایی سالم بخورید ، از ضد آفتاب استفاده کنید و من قول می دهم پوست شما به خاطر آن شما را دوست داشته باشد.

اگر کار خود را با سرم های کلاژن آغاز می کنید ، به روال مراقبت از پوست خود ادامه دهید. هیچ محصول دیگری را به رژیم روزانه خود اضافه نکنید. در غیر این صورت نمی دانید که آیا سرم واقعاً برای شما مفید است یا خیر.

انتظار نداشته باشید که یک شبه هم کار کند. تراشیدن سالها از روی پوست ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. به همین دلیل بهترین زمان برای شروع با کلاژن امروز است.

قبلاً کلاژن را در برنامه مراقبت از پوست خود گنجانده اید؟ آیا این بار به سمت روال ضد پیری تنظیم می شود؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید! ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم.

تا بعدی:

 • نکات ضد پیری | چگونه می توان چین و چروک گردن خود را آزاد نگه داشت
 • 11 داروی ضد پیری برای کمک به شما در به نظر رسیدن جوان تر
 • چگونه موهای خود را بدون سشوار خشک کنید

هدف ما این است که بهترین های بهترین را در دنیای آرایش به نمایش بگذاریم و شاید این بتواند شما را شامل شود! برای ما بنویسید!

ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر، اینستاگرام و Pinterest برای آخرین روند آرایش ، مو و ناخن. فراموش نکنید که برای آموزش جذاب آرایش در کانال Youtube ما مشترک شوید.آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *