مراقبت از پوست انتقال روتین از زمستان به بهارهنگامی که فصل از زمستان به بهار تغییر می کند ، ضروری است که برنامه مراقبت از پوست خود را تغییر دهید تا نیازهای مراقبت از پوست شما را برطرف کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید!

مربوط: روند مراقبت از پوست 2020: 7 بزرگترین نوآوری زیبایی که باید مراقب آنها باشید

انتقال های مراقبت از پوست زمستان به بهار که باید بدانید

1. پاک کننده های سبک و ملایم را انتخاب کنید

زن شستشوی کف پاک کننده صورت | آرایش زمستان تا بهار

سرمای شدید در ماه های زمستان معمولاً رطوبت طبیعی پوست ما را از بین می برد. به همین دلیل است که مراقبت از پوست در زمستان همه چیز در مورد قفل شدن رطوبت و تقویت خشکی پوست است.

اگرچه درجه حرارت شروع به افزایش می کند ، پوست شما به آن همه رطوبت اضافی نیاز نخواهد داشت. دمای گرمتر به پوست شما اجازه می دهد تا روغن های طبیعی بیشتری تولید کند.

بنابراین به جای استفاده از پاک کننده های مرطوب و مرطوب کننده ، پاک کننده های ملایم و سبک تری را انتخاب کنید. پاک کننده های ژل یا مواد پاک کننده صورت با کف کف گزینه های بسیار خوبی برای بهار هستند.

2. یک لایه بردار جنتلر را امتحان کنید

شات نزدیک زن جذاب خندان جذاب | رنگ های زمستانی تا بهاری

مهم است که حتی در ماه های بهار وارد لایه برداری شوید. هوای سرد زمستان ممکن است پوست شما را خشک و خشن کند ، بنابراین حذف لایه های پوست مرده مهم است.

با کمال آرامش در ماه های بهار ، می توانید اسکراب های خشن خود را برای یک لایه بردار ملایم عوض کنید. محصولی با مقادیر کم اسید گلیکولیک انتخاب کنید.

گلیکولیک اسید چیست؟ این یک ترکیب شیمیایی بی رنگ و بدون بو است که به از بین بردن سلول های مرده از لایه بالایی پوست کمک می کند. برای افرادی که دارای پوست نرمال ، چرب یا ترکیبی هستند ، بهترین حالت است.

لایه بردارهای ملایم شامل پد های لایه بردار یا پاک کننده های صورت با مقادیر کمی اسید گلیکولیک هستند. اگر محصولات اسید گلیکولیک ترک را ترجیح می دهید ، فقط در ماه هنگام بهار از آنها فقط یک بار استفاده کنید.

به یاد داشته باشید ، لایه برداری بیش از حد باعث حساسیت بیشتر پوست شما در برابر آفتاب می شود. بنابراین اگر نمی خواهید در معرض آفتاب سوختگی صورت قرار بگیرید ، به راحتی لایه بردارها را انجام دهید

3. سراغ سرم های مبتنی بر آب بروید

دختر شاد ایستاده آینه جلو در خانه | انتقال از زمستان به بهار

سرم های غلیظ و غلیظ در طول ماه های زمستان یک بخشش خدا هستند. سرم های پایه روغن مخصوصاً برای زمستان بسیار مناسب هستند زیرا در حین قفل شدن رطوبت می توانند به پوست نفوذ کنند.

فقط به دلیل گرمتر بودن لازم نیست از سرم استفاده کنید. سرم های پایه روغن خود را با آنهایی که دارای پایه آب هستند تجارت کنید. سرم های پایه آب چیست؟ اینها سرم هایی با پایه آب یا آلوئه هستند. می تواند بافتی آبکی یا ژل مانند داشته باشد.

یک سرم مبتنی بر آب هنوز هم تمام مواد مغذی غلیظ را برای پوست شما دارد ، اما وزن کمتری دارد. پوست شما همچنین می تواند سرم های پایه آب را با سرعت بیشتری جذب کند ، بنابراین برای استفاده در روز مناسب است.

مربوط: روتین مراقبت از پوست بهاری: 9 نکته برای داشتن پوستی سالم در این بهار

4. از مرطوب کننده سبک استفاده کنید

دست زن در مورد استفاده از کرم صورت | ملزومات زمستان تا بهار

هنگامی که هوا گرمتر است ، ممکن است وسوسه شوید که به طور کلی از مرطوب کننده خود صرف نظر کنید. به یاد داشته باشید ، با آب و هوای گرم ، عرق و آفتاب بیشتر می آید – هر دو می توانند پوست شما را کم آب کنند.

در ماه های بهار یا تابستان ، مرطوب کننده های ضخیم تر می توانند پوست شما را بیش از حد چرب و از بین ببرند. بنابراین وقتی فصل تغییر می کند ، بهتر است به یک فرمول مرطوب کننده سبک بروید.

نکته: یک مرطوب کننده بر پایه آب یا یک مرطوب کننده با اسید هیالورونیک را امتحان کنید. اسید هیالورونیک بدون چرب شدن پوست به جذب آب بیشتر کمک می کند.

5. به یک ضد آفتاب جداگانه بروید

مراقبت از پوست مفهوم زیبایی زن زیبا جوان | مراقبت از پوست زمستان تا بهار

در طول زمستان ، احتمال اینکه در خانه بمانید وجود دارد ، بنابراین احتمالاً می توانید با استفاده از محصولات مراقبت از پوست با مقداری SPF اضافی از پس آن بر بیایید. اکنون که بهار و هوا خوب است ، باید مطمئن شوید که از پوست خود در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می کنید.

به یاد داشته باشید ، قرار گرفتن در معرض آفتاب یکی از دلایل اصلی پیری زودرس پوست است. برای جلوگیری از این مسئله ، باید مطمئن شوید که از یک محصول جداگانه و اختصاصی برای محافظت در برابر آفتاب استفاده می کنید.

حتماً کرم ضد آفتابی تهیه کنید که حداقل SPF 50 داشته باشد. این روزها کرم های ضد آفتاب سبک وجود دارد که شما را با آن رنگ سفید آزار دهنده روبرو نخواهد کرد.

6. محصولات قدیمی آرایش و مراقبت از پوست را بیرون بریزید

برس آرایشی اسفنجی قدیمی است | مراقبت از پوست از زمستان به بهار

تمیز کردن بهار یک سنت قدیمی است که باید به روال مراقبت از پوست شما راه یابد. همانطور که رژیم خود را برای فصل جدید تغییر می دهید ، فراموش نکنید که محصولات قدیمی آرایش یا مراقبت از پوست را بیرون بریزید.

برای برخی از محصولات ، می توانید بسته بندی را برای نماد “دوره پس از باز کردن” بررسی کنید. این معمولاً مانند یک وان کوچک لوازم آرایشی به نظر می رسد ، و نشان دهنده ماه های تازه و قوی ماندن محصول است.

به عنوان مثال ، اگر روی آن 24M نوشته شده باشد ، به این معنی است که اگر محصول به درستی ذخیره شود ، می تواند تا دو سال تازه و قوی بماند. تاریخ انقضا specific مشخص برای سایر محصولات درج شده است.

به یاد داشته باشید ، باکتری ها می توانند به مرور روی آرایش و محصولات مراقبت از پوست شما تجمع پیدا کنند – به خصوص اگر برای مدت طولانی در معرض هوای آزاد باشد. بنابراین اگر متوجه تغییر قوام ، بافت یا بو می شوید ، احتمالاً بهتر است آن را بیرون بیاندازید.

اگر به استفاده از محصولات در معرض خطر ادامه دهید ، ممکن است آنقدرها موثر نباشند. حتی ممکن است در نهایت منافذ پوست شما مسدود شود و به پوست آسیب برساند.

نکته: برای اینکه بخاطر بسپارید که از چه زمانی یک محصول را شروع کرده اید ، هنگام استفاده از آن تاریخ را روی ظرف بنویسید.

7. لوازم آرایش و مراقبت از پوست را تمیز کنید

برس شستشو با آب حباب دریافت کنید | مراقبت از پوست زمستان تا بهار

جدا از بیرون انداختن محصولات قدیمی ، مهم است که لوازم آرایش و مراقبت از پوست را نیز تمیز کنید. ابزارهایی مانند برس آرایش ، رولرهای صورت و اسفنج ها برای جلوگیری از تجمع محصول به تمیزکاری منظم نیاز دارند.

تجمع محصول محل تولید میکروب و ویروس است. بنابراین همانطور که رژیم مراقبت از پوست خود را برای فصل تغییر می دهید ، سعی کنید حداقل یک بار در هفته این مرحله بهداشتی را در نظر بگیرید.

اگر دستگاه ضدعفونی کننده اشعه ماورا بنفش برای آلوده سازی وسایل خود ندارید ، در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای تمیز نگه داشتن آنها انجام دهید:

 • ابزار خود را در آب ولرم بشویید.
 • از چند قطره از پاک کننده برس مورد علاقه خود استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که پاک کننده به طور مساوی توزیع شده است.
 • ابزار را در آب گرم بشویید.
 • آب اضافی را با استفاده از یک حوله تمیز فشرده کنید.
 • قسمت های سخت ابزار خود را کاملا پاک کنید.
 • قسمتهای نرم ابزار مانند مو و اسفنج را خشک یا با باد خشک کنید.

این عادت های ساده ممکن است بی نتیجه به نظر برسند ، اما می توانند تأثیر بسزایی در سلامت پوست شما داشته باشند.

این فیلم توسط Nikkia Joy را در مورد نحوه تمیز کردن صحیح برس آرایش بدون آسیب رساندن به آنها مشاهده کنید:

هر فصلی به روش های مختلف بر روی پوست شما تأثیر می گذارد. شرایط سخت آب و هوایی می تواند باعث تشدید مسائل پوستی موجود یا حتی ایجاد موارد جدید شود.

به همین دلیل سازگاری با این تغییرات برای روال مراقبت از پوست شما بسیار ضروری است. این نکات به شما کمک می کند تا خود را برای روزهای آفتابی تر آماده کنید!

آیا با تغییر فصول تغییراتی در رژیم مراقبت از پوست خود ایجاد می کنید؟ نکات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید!

تا بعدی:

 • 15 بهترین مارک مراقبت از پوست وگان و پاک که از آنها نمی دانید
 • مجموعه آرایش بهاری 2017 | راهنمای آموزش آرایش
 • آموزش های آرایش دوست داشتنی برای چشمهای آبی

هدف ما این است که بهترین های بهترین را در دنیای آرایش به نمایش بگذاریم و شاید این بتواند شما را شامل شود! برای ما بنویسید!

ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر، اینستاگرام و پینترست برای آخرین روند آرایش ، مو و ناخن. فراموش نکنید که برای آموزش جذاب آرایش در کانال Youtube ما مشترک شوید.

یادداشت سردبیر: این پست در اصل در تاریخ 31 مارس 2020 منتشر شده است و از نظر کیفیت و مرتبط بودن به روز شده است.آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *