13 روش برای سم زدایی بدن | آموزش های آرایشانجام سم زدایی بدن این روزها کار بزرگی بوده است؟ همه ما در مورد پاکسازی یا سم زدایی چیزی شنیده ایم اما چه زمانی باید این فرآیند را شروع کنیم؟ آیا واقعاً موثر است؟

در مورد سم زدایی بدن و روش های طبیعی انجام آن در این مقاله بیشتر بدانید! با انجام سم زدایی بدن ، دوباره شارژ ، جوان سازی و تجدید می کنیم!

مرتبط: نکات مراقبت از پوست برای پوستی تازه و درخشان

سم زدایی بدن | راه های طبیعی برای پاکسازی و جوان سازی

1. یک تمیز کردن را امتحان کنید

گیاه مومیایی لیمو ملیسای تازه طبیعی | سم زدایی از تمام بدن

پاکسازی اساساً به بدن شما کمک می کند تا سموم را به طور طبیعی از بین ببرد. نوشیدن فقط معجون های مایع مانند آب لیمو ، آب نمک و چای گیاهی راه خوبی است!

آب میوه و سبزیجات تازه و اسموتی ها نیز کلیدی برای پاکسازی موفقیت آمیز بدن هستند. هنگام پاکسازی ، غذاهای فرآوری شده را که سرشار از آلاینده ها و مواد آلرژی زا هستند نیز رها می کنید.

به طور خلاصه ، پاک سازی باعث می شود اعضای بدن شما از غذاهای ناسالم که برای سلامت کلی شما مفید نیستند ، جدا شوند.

2. آب سبز

اسموتی آب میوه های ارگانیک درست شده | نوشیدنی های سم زدایی بدن

آب میوه های سبز یکی از آسان ترین و محبوب ترین راه های سم زدایی از بدن شما است. دستورالعمل های زیادی برای تهیه آب سبز وجود دارد که می توانید با استفاده از مواد اولیه تازه امتحان کنید

به عنوان مثال این آب سبز آهک ، کلم پیچ ، خیار ، اسفناج بسیار قلیایی و سیب سبز با هم مخلوط می شوند. این ماده به طور طبیعی شیرین ، با طعم ملایم ، سرشار از ویتامین C ، آهن و مواد معدنی ضروری است!

با نوشیدن آب میوه های سبز ، بدن خود را تمیز می کنید در حالی که به شما درخشش جوانی می بخشد.

3. غذای خام

سبزیجات جوانه زده وگان رول خام | بهترین سم زدایی بدن

غذاهای خام آب زیادی دارند که به بدن در دفع سموم کمک می کند. ما همچنین تمایل داریم که فیبر بیشتری از غذاهای خام دریافت کنیم زیرا آنها تازه و طبیعی هستند.

برخلاف غذای فرآوری شده که فیبر را خارج می کند ، غذای خام منبع بسیار خوبی از فیبر غذایی با فواید مختلف سلامتی است.

4. پاک کردن آب 1 روزه

زن جوان سبزیجات خام سرد آلی | نوشیدنی سم زدایی بدن

پاک کردن آب 1 روزه یک روش آسان برای افزایش مصرف مواد معدنی و ویتامین است. این نیز یک راه سریع برای تنظیم مجدد سیستم هضم است.

در پاک کردن آب ، فقط آب میوه های سبزیجات و میوه های فشرده مصرف می کنید و از الکل ، کافئین و غذاهای جامد پرهیز می کنید تا بدن شما را متوقف کند.

در طول تمیز کردن آب 1 روزه ، همچنین توصیه می شود چای گیاهی و مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن شما را مرطوب نگه دارد تا روند سم زدایی بدن را تقویت کند.

5. رژیم غذایی اسموتی و تمیز کردن 3 روزه دکتر Oz

این رژیم اسموتی هدف از بین بردن طعم دهنده های مصنوعی و مواد شیمیایی از بدن شما است. یک رژیم اسموتی و تمیزکننده تأیید شده توسط دکتر Oz که می تواند به شما در کاهش وزن ، درمان آکنه و موارد دیگر کمک کند.

این با راهنماهای دستور العمل برای شما آسان تر شده است ، بنابراین تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مواد را در مخلوط کن ریخته ، به آن نبض بدهید و از صبحانه تا شام بنوشید. خوبی این رژیم این است که به تنظیم مجدد بدن در 3 روز کمک می کند!

6. برنامه 5 روزه سم زدایی

فنجان کاهو در بشقاب سفید | پاکسازی سم زدایی بدن

یک برنامه غذایی 5 روزه در واقع یک رژیم غذایی سخت نیست زیرا شما همچنان می توانید از غذایی سالم و مغذی که برای شما خوشمزه و جذاب است لذت ببرید. فقط از شما خواسته شده که یک رژیم غذایی متعادل متشکل از غذاهای فیبردار و غنی از پروتئین باشد.

این در مورد محرومیت نیست بلکه بیشتر به یک روش ساده و طبیعی برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل و با هوشیاری بیشتر مربوط می شود.

مرتبط: 9 عادت کاهش وزن برای فرد لاغرتر در صبح

7. رژیم پاک کننده 10 روزه

سبد سبزیجات ارگانیک در پس زمینه چوبی | سم زدایی از کل بدن

این تقریباً مانند برنامه 5 روزه وعده های غذایی سم زدایی است به جز در بازه زمانی. این فرآیند سم زدایی را تا ده روز افزایش می دهد.

مانند سایر رژیم های سم زدایی بدن ، فقط مایعات ، آب میوه های تازه و سبزیجات مجاز به مصرف هستند. اما ، قبل از شیرجه رفتن به این رژیم پاک کننده ، اطمینان حاصل کنید که ذهن و بدن خود را آماده کنید.

انجام پاک کننده ده روز متوالی ممکن است احساس گرسنگی و حالت تهوع در شما ایجاد کند. اگرچه این ها واکنش های طبیعی بدن هستند ، اما باید مراقب و ملایم باشید ، زیرا اگر درست انجام نشود ممکن است در حدی که انتظار داشتید ظاهر نشود.

8. رژیم سم زدایی لیموناد

نعناع لیمو تازه لیموناد توسط reamer | سم زدایی از تمام بدن

رژیم سم زدایی لیموناد در واقع فقط در مورد لیموناد نیست ، بلکه یک پاک سازی اصلی است که حداقل ده روز فقط از آن مایعات استفاده می کنید.

آب ، چای ملین گیاهی و لیموناد از آب آهک ، پودر کاین و شیرین کننده طبیعی بهترین دوستان جدید شما در این رژیم خاص سم زدایی هستند.

9. پاکسازی سریع کلیه

بلغور جو دوسر بلغور جو دوسر عسل زنانه | نوشیدنی های سم زدایی بدن

روزه پاک کننده کلیه به این معنی است که شما فقط باید غذاهای دوستدار کلیه مانند توت ، مرکبات ، سیب ، لبنیات کم چرب ، سبزیجات تازه ، گوشت بدون چربی و غلات کامل مانند برنج قهوه ای ، جو و بلغور جو دوسر را مصرف کنید. .

10. حمام پاک کننده

زن جوان با بهره گیری از پاکسازی هاله معنوی | بهترین سم زدایی بدن

یک حمام پاک کننده ، که به عنوان حمام پاک کننده معنوی نیز شناخته می شود ، یک روش درمانی برای سم زدایی از بدن شما است. گفته می شود نهادهای منفی بدن را رد می کند و باعث آرامش و آرامش می شود.

اگر هفته سختی داشته باشید و فقط بخواهید از همه چیزهایی که باعث ضعف و استرس شما می شوند ، استراحت کنید ، این عالی است. به یاد داشته باشید که نه تنها بر تمام بدن خود بلکه بر ذهن و تمام وجود خود تمرکز کنید.

روغنهای اساسی و گیاهان اصلی ترین ترکیباتی هستند که باعث تقویت اثر حمام پاک کننده می شوند و آن را به لحظه ای آرام برای آرامش و آرامش تبدیل می کنند.

11. آب

زن جوان و زیبا و سالم شیشه ای | نوشیدنی سم زدایی بدن

آب به تنهایی ابزاری قدرتمند برای سم زدایی از بدن ماست. یک روش سرگرم کننده برای نوشیدن آب برای سم زدایی ، تزریق آن با میوه ها ، سبزیجات تازه و گیاهان است.

این آب سم زدایی یا آب دم کرده ممکن است به طور کامل از سموم بدن خلاص نشود ، اما می تواند سوخت و ساز بدن شما را بهبود بخشد و آسیب سلول را معکوس کند.

با ادامه نوشیدن آب دم کرده میوه و سبزیجات ، مواد مغذی نیز به طور طبیعی به بدن می رسانید.

12. انما سم زدایی

سم زدایی یا تنقیه پاک کننده در اصل برای بیمارانی است که از یبوست رنج می برند. این کار با قرار دادن وسایل ضد عفونی شده به صورت مقعدی انجام می شود تا ملین بتواند بدن شما را از داخل وارد کرده و تمیز کند.

انما سم زدایی با هدف دفع سموم از روده بزرگ و دستگاه گوارش شما انجام می شود. و اگر نمی دانید ، یک روده بزرگ تمیز برای هضم بهتر ، کاهش وزن و تفکر واضح تر است.

13. زنجبیل

بخش تمرکز انتخابی آب زنجبیل تازه | پاکسازی سم زدایی بدن

آب زنجبیل با آب لیمو یا لیموترش یک نوشیدنی عالی است که به دلیل خاصیت سم زدایی شناخته می شود. زنجبیل مملو از آنتی اکسیدان است. این ماده می تواند با بیماری ، التهاب و اجزای سازنده سرطان مقابله کند.

این سم زدایی ممکن است بدن شما را به طور کامل پاک نکند اما مصرف هر روز مقدار کمی می تواند سلامت کلی شما را تقویت و حمایت کند.

برای نکات مفیدتر در مورد چگونگی سم زدایی از بدن به طور طبیعی ، این فیلم توسط Radhi Devlukia را مشاهده کنید:

هنگام سم زدایی بدن به خاطر داشته باشید که مراقبت از خود همچنان مهمترین عنصر برای سم زدایی موفقیت آمیز بدن و در نهایت بهبود سلامت کلی شماست.

هدف این است که هماهنگی بیشتری با بدن خود داشته باشید و درک کنید که چگونه این ماده غذایی به غذایی که می خورید و رژیم خاصی که برای تمرین انتخاب کرده اید پاسخ می دهد. وضعیت فعلی بدن خود را بشناسید و آنچه را که واقعاً به آن نیاز دارد تأمین کنید!

آیا نکات بیشتری در مورد نحوه انجام سم زدایی بدن دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

تا بعدی:

 • سم زدایی پوست قبل از تابستان: نحوه انجام آن + با چه چیزی
 • نکات ضد پیری | چگونه می توان چین و چروک گردن خود را آزاد نگه داشت
 • چگونه می توان سلفی کامل را هر بار ثبت کرد | کیف استیک استیک

ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر، اینستاگرام و Pinterest برای آخرین روند آرایش ، مو و ناخن. فراموش نکنید که برای آموزش جذاب آرایش در کانال Youtube ما مشترک شوید.

یادداشت سردبیر: این پست در اصل در تاریخ 16 اکتبر 2019 منتشر شد و از نظر کیفیت و مرتبط بودن به روز شده است.آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *